Bilgi ve Rezervasyon 0 226 808 01 39                   
Green Termal Otel Green Termal Otel - Hakkımızda Green Termal Otel - Odalar Green Termal Otel - Banyolar Green Termal Otel - Restaurant Green Termal Otel - Toplantı Odası Green Termal Otel - Aktiviteler Green Termal Otel - Galeri Green Termal Otel - İletişim
Başlıksız Belge

 

Marmara Bölgesi'nde yer alan Yalova ilimize bağlı TERMAL ilçesi, nüfusu (2516) ve yüzölçümü (43 km²) bakımından ülkemizin en küçük,buna karşılık eşsiz doğası,tarih kökleri,doğal şifa kaynakları,turizm potansiyeli ve dolayısıyla ziyaretçi sayısı bakımından en önde gelen yerleşim yerlerindendir.
4000 yıllık bir tarihe sahip olan TERMAL , eski Yunan,Roma,Bizans,Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerine ev sahipliği yapmış;Cumhuriyet'in ilk yıllarında Atatürk'ün bizzat yönlendiriciliğinde , dünya çapında örnek oluşturacak bir 'su şehri' olarak imar ve inşa edilmiştir.


TERMAL ,özellikle Türkiye ve dünyaca tanınan kaplıcaların,aynı zamanda %95 'i orman ve doğal güzelliklerle kaplı arazisi ve bin yıllara rağmen ayakta kalan tarihi ile yurt içinden ve yurtdışından ziyaretçilerin ilgisini uzun yıllardır çekmeyi başarabilmiştir. TERMAL sağlık,spor,doğa,tarih ve kültür turizmi için gerçek bir buluşma noktasıdır.

TERMAL'de hizmet çeşitliliği sunan doğal ve fiziki altyapı mevcuttur. Örneğin Gökçe Barajı, Sudüşen Şelalesi, FiFA onaylı futbol sahası , spor kampları için ideal doğal kros ve gezinme alanları bunlar arasındadır.

TERMAL'de özel ilgi ve bilim alanlarına dönük mekanlar da mevcuttur. Bunlar arasında Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde ,Homerous'un İlyada'sında ,Eski Yunan mitolojisi efsanelerinde ,Karagöz'ün serüvenlerinde anlatılan yerler,tüm dönemlere ait arkeolojik bulgu tarihi kalıntı alanları,çevredeki kırsal ve ormanlık alanlar sayılabilir.

TERMAL kamu hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması bakımından 1992'de belde, 1994'te Belediye,1995'te ilçe statüsüne alınmıştır.TERMAL, İstanbul-Marmara Bölgesi başta olmak üzere ülke içinden ve dışından ,her türlü erişim ve ulaşım kolaylığına sahiptir;ülkemizin üç büyük iline(İstanbul,Bursa,Kocaeli)sadece birer saat,Yalova iline ise sadece 12 km. uzaklıkta bulunmaktadır. 


Başlıksız Belge
Odalar
- Standart Oda
- Suit Oda
- Apart Oda
Green Termal
Yalova Termal
Termal - Sıcak Su
Anasayfa / Hakkımızda / Odalar / Banyolar / Restaurant /  Toplantı Salonu

Aktiviteler / Galeri / Lobby - Fitness Center - Green Bar / Ziyaretçi Defteri / İletişim / 
Sosyal Ağlar :    Facebook   Twitter
copyright © 2013 Tüm Hakları Gizlidir